Upravit stránku

Čechy a Morava mají prastarou tradici pěstování vinné révy. Se vstupem České republiky do Evropské unie se ale výrazně změnila legislativa vinařství a vinohradnictví, která nyní prakticky zapovídá zakládání vinic nových. Od roku 2004 tak mohou vinohradníci hospodařit pouze na již stávajících vinicích, případně obnovovat vinice staré. 

Tento vinařský numerus clausus tak zvýšil požadavek po rekultivaci stávajících vinic. A právě kvůli rostoucí poptávce se společnost Lesopol zaměřila i na toto specifické hospodářské odvětví.

Vinice

Speciální technika pro speciální podmínky 

Vinná réva potřebuje ke svému růstu specifické klimatické a půdní podmínky. Přestože každá odrůda má zvláštní požadavky na pěstování, vínu se obecně daří v půdách vápenitých. Víno je vlastně zemní liána, která má hlubokou kořenovou prostupnost, dokáže čerpat vodu a živiny z velkých hloubek, takže jí vyhovuje i kamenitá půda. Kameny na povrchu jsou navíc prohřáté sluncem a vytvářejí tak rostlině příznivé podmínky pro růst. 
Ale to jistě každý majitel vinohradu ví. My zase víme, jak vám s naší strojovou technikou pomoci připravit starý vinohrad pro novou výsadbu. 
Pro zkvalitnění půdy je nezbytné zejména její mechanické vyčištění a provzdušnění. 
 

Zajistíme: 


•    odstranění starých sazenic
•    rozemletí houževnatých suchých kořenů
•    provzdušnění půdy


Naše technika si poradí jak s rozlehlými vinohrady nížin, tak s kamenitými svahy o sklonu až 30 stupňů. 

Revitalizace
Kvalitní víno vyžaduje kvalitní podmínky pro růst. Nepoužívané vinice často skrývají poklad – ideální půdu, ze které réva čerpá svou jedinečnost a chuťové vlastnosti. Naším cílem je pomoci tomuto pokladu znovu zazářit. Vždyť naše bohatství je v naší zemi.

Napište nám pro více informací. Rádi zodpovíme Vaše dotazy

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti