Upravit stránku

Pěstování ovoce a sadařství má v českých zemích dlouhou historii. I dnes si chuťová kvalita ovoce vypěstovaného v naší zemi jsi nezadá se zahraniční konkurencí. Přesto je podstatná část ovoce na našem trhu dovozová. A to je škoda. Naštěstí čelí tento trend v poslední době stále větší kritice. Součástí moderního životního stylu je požadavek dobrého původu potravin, což nahrává podpoře tuzemské zemědělské produkce. Stoupá poptávka po české zelenině i ovoci a práce našich pěstitelů přestává být zákazníkům lhostejná. 
Češi se zkrátka začínají zajímat o to, co jedí. Navíc se vrací obliba domácího pěstování ovocných stromů. Ovocné keře v zahrádkářské kolonii nebo přítomnost jabloňových stromů prakticky před každým domem – to byla každodennost našich rodičů a prarodičů. Zdá se, že sadům svítá na lepší časy... 


Stala se součástí vašeho dědictví opuštěná zarostlá zahrada a vy si nevíte rady s její obnovou? Nebo jste zkušený sadař a potřebujete půdu připravit pro novou výsadbu? S tím vším vám můžeme pomoci. 

Naší specializací jsou rekultivace zemědělských i hospodářských ploch za pomoci strojové techniky. Díky tomu dokážeme spolehlivě obnovit i váš sad. Máme na to zkrátka jak zkušenosti, tak prostředky.

Rekultivace od Lesopolu zajistí: 

  • Vyčištění sadu od starých dřevin, vykácení náletových porostů a jejich odstranění i s kořeny
  • Rozemletí odumřelých kořenů
  • Vyčištění a zkypření půdy
  • Přípravu plochy pro novou výsadbu
     
Jabloňový sad
Sad na jaře

Bez jabloňové štěpnice by český venkov nebyl úplný. Ať už malé nebo velké, sady jsou zkrátka součástí naší kulturní krajiny a my o ně musíme pečovat. S pomocí strojové techniky od Lesopolu je to ale hračka! 

Napište nám pro více informací. Rádi zodpovíme Vaše dotazy

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti