Upravit stránku

Cesty upravené touto technologií mají charakter zpevněné cesty z minerálního betonu. GLORIT je stabilizační prostředek na bázi solí v práškové formě. Byl vyvinut v Japonsku a úspěšně se používá více než 15 let.

Šetří náklady i životní prostředí

Použití GLORITu zaručuje vyšší pevnost cest, vysokou mrazuvzdornost, delší životnost, šetrný přístup k životnímu prostředí, rychlou dobu výstavby, a v neposlední řadě také nižší cenu v porovnání s klasickými technologiemi. GLORIT šetří životní prostředí – funguje na principu recyklace původního materiálu (není nutné materiál odvážet a dovážet); půda, která je znečištěná chemikáliemi se použitím Gloritu neutralizuje.

GLORIT šetří finanční náklady na realizaci projektů oproti klasickým metodám až o 25–50 %:

  • Odpadá odvoz a dovoz materiálu.
  • Nedochází ke změně prostředí.
  • Odpadá odvoz a dovoz materiálu.
  • Nedochází ke změně prostředí.

Díky této technologii odpadnou potíže spojené s klasickými postupy:

  • Stávající zemina se může stabilizovat (zpevnit) i v případě, kdy podíl organických složek v půdě by již stabilizaci cementem neumožnil (v extrémních podmínkách se půda nejprve zneutralizuje vápnem).
  • GLORITem ošetřená zemina je mrazuvzdorná, a to i tehdy, když vykazuje velký podíl jemného materiálu (jemná zrnitost).

Účinek GLORITu spočívá v ionizačním procesu.

Po nivelaci půdy (rozrytí, předrcení – předrcovač drtí kameny až do velikosti 20 cm, zplanýrování) se na povrch rozdělí cement. Půdní fréza tento cement promíchá se stávající zeminou do požadované hloubky. Do materiálu se následně aplikuje GLORIT rozpuštěný ve vodě. Půda se znovu propracuje půdní frézou. Nakonec se stabilizovaná plocha znovu srovná a zhutní pomocí pomocí  třídeskového zhutňovače, popř. válce. GLORITem ošetřené půdy jsou částečně vodupropustné a mrazuvzdorné až do – 40 °Ca vykazují vysokou životnost. GLORITem ošetřená zemina je částečně vodupropustná.

Podívejte se na naše reference, kde jsme využili metodu Glorit

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti